top of page
Search
  • mwpamemberatlarge

2024 Season Awards

Updated: May 21

Congratulations to all players on a terrific 2024 season! All awards are voted on by the coaches.


All-Region Tournament Teams

East Region Tournament MVP

#3 Allie Deininger AA Skyline


First Team All-Region Tournament East

#3 Allie Deininger AA Skyline

#12 Hannah Hulliberger Walled Lake

#10 Britta Coultas AA Skyline

#5 Kiera Luhrs Saline-Milan

#10 Kiera Crawley Chelsea

#2 Mada Montgomery AA Huron

#1 Julia Zhang AA Skyline

Second Team All-Region Tournament East

#11 Ella Gifford Seaholm

#19 Keygan Monahan Chelsea

#15 Lauren Gregg Seaholm

#12 Olivia George Grand Blanc

#1 Sydney Barston Chelsea

#1 Nastia Karpov Walled Lake

#14 Sophia Marrs AA Skyline

#28 Autumn Woolcott Grand Blanc


Honorable Mention All-Region Tournament East

#5 Cira Racco Groves

#11 Sara Mitchell Saline-Milan

#5 Coral Hebert Walled Lake

#14 Delaney Thibodeau Walled Lake

#1 Ireland Kopsch Groves

#9 Ece Uyulur AA Huron


West Region Tournament MVP

#1/5 Ellie Crossley East Grand Rapids


First Team All-Region West

#1/5 Ellie Crossley East Grand Rapids

#8 Annie Nadolski East Kentwood

#6 Devin Fisher Rockford

#2 Avery Rottier Rockford

#9 Emily Feenstra Hudsonville

#4 Emma Dale Hudsonville


Second Team All-Region West

#3 Abby Schulz East Grand Rapids

#24 Addie Laning Hudsonville

#3 Maya Wiltrout East Kentwood

#2 Kaitlyn Goins East Grand Rapids

#23 Tarin Zank Hudsonville

#1 Ally Walburn Rockford


Honorable Mention All-Region West

#9 Ella Perry Rockford

#10 Emily Dixon Grand Haven

#15 Ella Camp East Kentwood

#13 Aubrey Vernon Grandville

#13 Eden Huyser Jenison


All-Region Awards


East Region Coach of the Year

Rebecca Godek AA Skyline


East Region MVP

#3 Allie Deininger AA Skyline


First Team All-Region East

#3 Allie Deininger AA Skyline

#2 Mada Montgomery AA Huron

#10 Britta Coultas AA Skyline

#5 Kiera Luhrs Saline-Milan

#12 Hannah Hulliberger Walled Lake

#1 Sydney Barston Chelsea

#1 Julia Zhang AA Skyline

Second Team All-Region East

#28 Autumn Woolcott Grand Blanc

#11 Ella Gifford Seaholm

#19 Keygan Monahan Chelsea

#11 Sara Mitchell Saline-Milan

#6 Sarah Osterholzer AA Pioneer

#1 Ireland Kopsch Groves


Honorable Mention All-Region East

#14 Delaney Thibodeau Walled Lake

#24 Emma Bishop Dexter

#23 Hope Edwards Seaholm

#5 Cira Racco Groves

#12 Olivia George Grand Blanc

#4 Uxue Capel Dexter


West Region Coach of the Year

Katie Sizemore Rockford


West Region MVP

#6 Devin Fisher Rockford


First Team All-Region West

#6 Devin Fisher Rockford

#9 Emily Feenstra Hudsonville

#8 Annie Nadolski East Kentwood

#18 Lauren Graverson Grandville

#1 Ellie Crossley East Grand Rapids

#2 Avery Rottier Rockford

#7 Abby Brinks Zeeland


Second Team All-Region West

#27 Ally Becker Forest Hills

#24 Addie Laning Hudsonville

#3 Maya Wiltrout East Kentwood

#10 Emily Dixon Grand Haven

#2 Kaitlyn Goins East Grand Rapids

#13 Eden Huyser Jenison

#1 Ally Walburn Rockford


Honorable Mention All-Region West

#4 Kaiseen Davis Portage

#1 Adelynn Brown Jenison

#13 Aubrey Vernon Grandville

#3 Abby Schulz East Grand Rapids

#23 Tarin Zank Hudsonville

174 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page